Denník

  • Rubriky
    Rubriky Zobrazí zoznam kategórií z tohto blogu.
  • Tagy
    Tagy Zobrazí zoznam tagov, ktoré boli použité v blogu.

Keď mala moja neter osláviť šieste narodeniny, chodila som po obchodoch a starostlivo pre ňu vyberala pekné darčeky. Keď som sa ňou po dvoch týždňoch stretla, spýtala som sa jej, či sa jej moje darčeky páčili.

Počet zobrazení: 2686

V brušku tehotnej ženy boli dve bábätká. Prvé sa pýta toho druhého:

- Veríš v život po pôrode?

Počet zobrazení: 2590

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o vďačnosti

Boli raz dvaja muži a obidvaja boli vážne chorí. Bývali spolu v jednej malej izbe vo veľkej nemocnici. V izbičke bolo len jedno okno, ktorým ste mohli vidieť okolitý svet. Jeden z mužov smel v rámci svojej liečby hodinu denne sedieť na posteli. Jeho posteľ stála pri okne. Ale ten druhý musel po celý čas ležať vystretý na chrbte.

Počet zobrazení: 1541

Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno krásne údolie. Uprostred hôr vyvieral popod skaly priezračný potôčik. Kvapky vody vyskakovali a kropili trávu navôkol. Slabý pramienok každým kúskom cesty mohutnel a naberal na sile. Postupne sa do jeho korýtka vlievali aj iné bystrinky a malé riečky. Po pár kilometroch to už nebol potôčik, ale veľká rieka. Napriek svojej mohutnosti si zachovávala rieka pokojnú povahu.

Počet zobrazení: 1593

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o viere

Istý profesor - ateista - chcel zosmiešniť malého chlapca, ktorý čítal náboženský časopis. Prihovoril sa mu: "Chlapče, povedz mi, kde je Boh, a ja ti dám jablko."

Chlapec pozrel neznámemu pánovi do očí a bez váhania mu odpovedal: "Ja vám dám plnú debničku jabĺk, ak mi poviete, kde Boh nie je."

Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha. Mat. 5,8

Prežiť celý život s vedomím, že Boh nie je - aj keby bol - je oveľa múdrejšie, ako prežiť čo len jediný deň s vedomím, že Boh nie je - a On by predsa len bol.

Počet zobrazení: 2564