Denník

  • Rubriky
    Rubriky Zobrazí zoznam kategórií z tohto blogu.
  • Tagy
    Tagy Zobrazí zoznam tagov, ktoré boli použité v blogu.

Keď bývalý americký prezident Abraham Lincoln ohlasoval svoju prezidentskú kandidatúru, prišiel k nemu jeden reportér a opýtal sa ho, ako vidí svoje šance vo voľbách. Lincoln odpovedal svojím typickým spôsobom:

Počet zobrazení: 2605

Neďaleko jedného morského pobrežia pokrytého zlatistým pieskom bolo vystavané mestečko. Slnko v ňom silno hrialo prenikavými lúčmi a piesok na pobreží pálil ako žeravý popol. V čase odlivu vychádzali na more ešte pred východom slnka miestni rybári, aby svojimi úlovkami obstarávali obživu pre svoje rodiny.

Počet zobrazení: 3332

Jedného dňa, keď som bol prvákom na strednej škole, videl som chalana z mojej triedy kráčať domov zo školy. Volal sa Kyle. Vyzeralo to, že si nesie všetky svoje knihy. Pomyslel som si: "Prečo by si niekto v piatok niesol domov všetky svoje knihy? Musí to byť riadny bifľoš."

Počet zobrazení: 3485

Dvaja priatelia sa vydali na cestu cez púšť. A ako to už medzi priateľmi býva, na ceste sa pre čosi malicherné veľmi pohádali. Vyprovokovali jeden druhého natoľko, že jeden z nich dal zrazu facku druhému. Dotyčný onemel. No prv, než by niečo povedal, rýchlo sa zohol a napísal prstom do piesku: "Dnes mi môj najlepší priateľ dal facku."

Počet zobrazení: 3345

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o láske

Žil raz istý farmár, ktorý pestoval vzácne obilie. Jeho obilie bolo každý rok ocenené modrou stuhou. Prišiel za ním novinár, aby s ním urobil interview. Chcel sa totiž dozvedieť, ako toto obilie pestuje. Zistil, že o semeno obilia sa delí so svojimi susedmi.

Počet zobrazení: 2098