Denník

  • Rubriky
    Rubriky Zobrazí zoznam kategórií z tohto blogu.
  • Tagy
    Tagy Zobrazí zoznam tagov, ktoré boli použité v blogu.

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o viere

Na páke jednej starej pumpy, ktorá sa nachádzala na veľmi dlhej a len zriedka používanej ceste naprieč púšťou Nevada, bol drôtikom prichytený takýto odkaz:

Táto pumpa je tu od roku 1932, keď bola studňa navŕtaná. Namontoval som na sací piest nové tesnenie, ktoré spočiatku tesnilo výborne. No po čase sa vysušilo. Ak chcete, aby pumpa začala ťahať, musíte jej trocha pomôcť a naliať do nej fľašu vody.
Pod bielym kameňom oproti je pred slnkom ukrytá fľaša vody, zatvorená korkovou zátkou. Je v nej dosť vody na to, aby sa pumpa chytila a začala opäť ťahať vodu. Nesmiete sa z nej však najprv napiť, pretože vám voda nevystačí. Nalejte asi jednu štvrtinu a chvíľu počkajte, aby sa tesnenie zvlhčilo a nasiaklo vodou. Potom do nej naraz vylejte zvyšok a pumpujte, čo vám sily stačia. Voda o chvíľu potečie a vy sa budete môcť poriadne napiť. Táto studňa ešte nikdy nevyschla. Verte mi.
Keď sa dobre napijete, naplňte opäť fľašu a položte ju tam, odkiaľ ste ju vzali, aby sa mohli napiť aj ďalší pútnici.
P.S. Nenapite sa najprv, prosím vás. Zalejte vodou pumpu a potom sa napijete, koľko vám bude hrdlo ráčiť.

"Malá viera prinesie tvoju dušu do neba, ale veľká viera prinesie nebo do tvojej duše."

Počet zobrazení: 2001

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o viere

Istý profesor - ateista - chcel zosmiešniť malého chlapca, ktorý čítal náboženský časopis. Prihovoril sa mu: "Chlapče, povedz mi, kde je Boh, a ja ti dám jablko."

Chlapec pozrel neznámemu pánovi do očí a bez váhania mu odpovedal: "Ja vám dám plnú debničku jabĺk, ak mi poviete, kde Boh nie je."

Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha. Mat. 5,8

Prežiť celý život s vedomím, že Boh nie je - aj keby bol - je oveľa múdrejšie, ako prežiť čo len jediný deň s vedomím, že Boh nie je - a On by predsa len bol.

Počet zobrazení: 2564

Keď bývalý americký prezident Abraham Lincoln ohlasoval svoju prezidentskú kandidatúru, prišiel k nemu jeden reportér a opýtal sa ho, ako vidí svoje šance vo voľbách. Lincoln odpovedal svojím typickým spôsobom:

Počet zobrazení: 2605