Denník

  • Rubriky
    Rubriky Zobrazí zoznam kategórií z tohto blogu.
  • Tagy
    Tagy Zobrazí zoznam tagov, ktoré boli použité v blogu.

Písal sa rok 1974. V prímorskom meste Galveston bola malá slávnosť. Zhromaždil sa tu celý húf ľudí, aby odhalili pamätnú tabuľu človekovi, ktorého mali všetci radi. Volal sa Leroy Colombo.

Počet zobrazení: 2926

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o vďačnosti

Muž cestujúci vo vlaku bol veľmi očarený výhľadom z okna. Počas dlhej cesty každú chvíľu vykríkol:

"Úžasné! To je niečo úžasné!"

Počet zobrazení: 2745

Bavorský kráľ Henrich III. vládol v 11. storočí. Život na kráľovskom dvore ho príliš vyčerpával. Rozhodol sa preto zájsť za predstaveným miestneho kláštora s návrhom, že zvyšok svojho života strávi rozjímaní v kláštore.

"Vaša Výsosť," povedal predstavený kláštora, "pochopte, že v kláštore platí sľub poslušnosti. Budete mať s tým probléme, pretože vy ste kráľ."

"Chápem," povedal Henrich. "Sľubujem, že vás budem poslúchať zvyšok svojho života tak, ako vás bude Kristus viesť."

"Tak vám poviem, čo máte robiť," odpovedal mu predstavený. "Vráťte sa na svoj trón a slúžte verne na mieste, kde vás Boh postavil."

Keď kráľ Henrich zomrel, na hrobe mal nápis: "Kráľ sa naučil vládnuť vďaka tomu, že bol poslušný."

Keď sme unavení z práce a povinností, ktoré vykonávame, pomôže nám pamätať si to, že Boh nás postavil na určité miesto. Hovorí nám, že máme verne plniť svoje poslanie už či ako učitelia, lekári, predavači, otcovia alebo mamy. Kristus čaká, že budeme verní tam, kde nás postavil.

Máme však rozličné dary podľa milosti, ktorá nám bola daná. Ak má niekto..dar služby, nech slúži, ak má niekto dar vyučovanie, nech vyučuje. Kto je predstavený, nech koná horlivo. Kto preukazuje milosrdenstvo, nech to robí s radosťou. Rimanom 12, 6-8

Počet zobrazení: 2524

Keď mala moja neter osláviť šieste narodeniny, chodila som po obchodoch a starostlivo pre ňu vyberala pekné darčeky. Keď som sa ňou po dvoch týždňoch stretla, spýtala som sa jej, či sa jej moje darčeky páčili.

Počet zobrazení: 2686

V brušku tehotnej ženy boli dve bábätká. Prvé sa pýta toho druhého:

- Veríš v život po pôrode?

Počet zobrazení: 2590