Denník

  • Rubriky
    Rubriky Zobrazí zoznam kategórií z tohto blogu.
  • Tagy
    Tagy Zobrazí zoznam tagov, ktoré boli použité v blogu.

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o múdrosti

Odlačky pier

Jedna nemenovaná, obyčajná, základná škola v Amerike, mala malý problém, ktorý nevedela vyriešiť. Deň čo deň sa na dievčenskom záchode odohrával rituál dospievajúcich dievčat. Väčšina dievčat, ktoré už vlastnilo rúž, sa po namaľovaní nezvyčajne podpísalo na zrkadlo, svojím originálnym odtlačkom pier. Rýchlo sa tento zvyk medzi dievčatami rozširoval a odlačkov od rúžov bolo ďňom za dňom čoraz viac. 

 Každý večer pán upratovač musel tieto odlačky odstrániť a vyčistiť zrkadlo. Nebolo to vôbec ľahké, vždy pritom z upratovania strávil najviac času.

Jedného dňa sa však pán riaditeľ konečne rozhodol niečo s týmto problémom spraviť. Zvolal všetky dievčatá z celej školy a odviedol ich na dievčenské záchody. Tam ich už čakal pán upratovač, ktorého im riaditeľ ihneď predstavil a vysvetlil im koľko úsilia stojí za umyťím jedného zrkadla plného červených odtlačkov. 

Čo však nikto nečakal, bolo že pán upratovač nepovedal ani slovo, len ticho vytiahol dlhý mop a otvoril záchodovú kabínku. Následne namočil mop do záchodovej misi a pred všetkými s ním začal umývať zrkladlo. 

A od toho dňa sa už nikdy viac neobjavil ani len jeden odlačok pier na zrkadle dievčensých záchodov. 

"Sú dva typy učiteľov, tí čo vysvetľujú či učia a potom tí čo skutočne vdeľavajú."

-LK

 

 

 

 

 

Označené tagom v: Dievčatá Poučenie Rúže Škola
Počet zobrazení: 2140

Roku 1854, kdy americká vláda chtěla skoupit půdu jeho kmene na západním pobřeží, pronesl indiánský náčelník Seattle poselství k americkému prezidentovi a ke Kongresu. Tato prorocká vize velkého náčelníka bývá považována za první vážný ekologický projev světa.

"Co náčelník Seattle řekne, na to se může Velký náčelník ve Washingtonu spolehnout tak, jako se naši bílí bratři mohou spoléhat na příchod ročních období. Moje slova jsou jako hvězdy - nikdy nezajdou. 

Počet zobrazení: 3045

Starý učiteľ vzal svojho žiaka na prechádzku do lesa. Chvíľu kráčali mlčky vedľa seba. Zrazu sa starý muž zastavil a ukázal na štyri rastliny vedľa chodníka. Prvá práve klíčil, druhá sa zakoreňovala, tretia sa rozrastala do kríka, a štvrtá - to už bol riadny strom. Učiteľ povedal žiakovi:

Počet zobrazení: 2675

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o múdrosti

Napoleon mal zvláštny dar - v obyčajnom človeku dokázal prebudiť silné vlastenecké cítenie. Často rozprával dojímavý príbeh o starom vojakovi, s ktorým sa stretol pri vojenskej prehliadke. Tento vojak bol ocenený vysokým vyznamenaním. Jedna ruka mu chýbala.

Počet zobrazení: 2637

Pridané od dňa v Príbehy na zamyslenie o múdrosti

Keď sa pred mnohými rokmi potopila zaoceánska dopravná loď, celý námorný svet bol zdesený. Kapitán tejto lode bol vynikajúci námorník. Nikto nechápal, čo mohlo zapríčiniť túto nehodu.

Počet zobrazení: 2652